Ricardo Guima
odchodzi z ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-08-03

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Ricardo Martins Guimarães opuścił Łódzki Klub Sportowy. Pomocnik przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do portugalskiego GD Chaves.

Pochodzący z Aveiro zawodnik piłkarską karierę rozpoczął w klubie Taboeira. Następnie był graczem drużyn młodzieżowych Benfiki Lizbona, występował w UD Oliveirense (w barwach tego ostatniego zadebiutował w piłce seniorskiej), Sportingu B Lizbona oraz Académica Coimbra.

Pod koniec maja 2019 roku, Łódzki Klub Sportowy związał się z Ricardo Martinsem Guimarãesem „Guima” trzyletnią umową. W barwach naszego zespołu Portugalczyk rozegrał 25 spotkań w PKO Ekstraklasie (sezon 2019/2020), zdobył dwa gole (w meczach z Rakowem Częstochowa i Arką Gdynia) i dołożył do tego 2 spotkania w Pucharze Polski.

Kolejny sezon 25-letni pomocnik spędził na wypożyczeniu w Académica Coimbra, gdzie rozegrał m.in. 29 meczów na poziomie Liga Portugal 2 (druga klasa rozgrywek piłkarskich w Portugalii), zdobył dwa gole i zanotował jedną asystę. Latem 2021 roku piłkarz wrócił do Łodzi i wziął udział m.in. w zgrupowaniu drużyny w Woli Chorzelowskiej oraz grach sparingowych ełkaesiaków, lecz w sezonie 2021/2022 nie zobaczyliśmy go na boisku w barwach ŁKS. Ricardo Martins Guimarães „Guima” wróci do swojej ojczyzny i będzie grał w GD Chaves. Portugalski klub, który w sezonie 2020/2021 zajął piąte miejsce w tabeli Liga Portugal 2, zdecydował się na transfer definitywny.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this