SC Prometej Dnipro – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Sezon 2023/2024 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2023-11-15

Mioveni (Rumunia)

Warto zapamiętać:
– był to drugi mecz ŁKS w grupie E Ligi Mistrzyń,
– w meczu udziału nie wzięły kontuzjowane: Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– z powodu wojny na Ukrainie, gospodynie swój mecz rozegrały w Rumuni.

Liga Mistrzyń 2023/2024 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 24. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Początek starcia był nierówny. ŁKS próbował budować przewagę, choć robił to głównie po błędach rywalek. Łodzianki same miały też problemy ze skończeniem swoich akcji. Gdy wreszcie przełamała się Valentina Diouf sytuacja zaczęła się zmieniać. Po kontuzji Charczenko, Bukmen posłała atak w aut i ŁKS prowadził 10:7. Diouf dołożyła też dobrą zagrywkę, a kolejny błąd popełniła Bukmen i EŁKaeSianki prowadziła coraz wyraźniej 15:11. Wiewióry kontynuowały dobrą grę, a skuteczna była Julita Piasecka. W samej końcówce rywalki zaczęły świetnie zagrywać, w kontrze uderzały Marta Drpa i Melisa Bukmen, a Diouf nadziała się na blok i z przewagi nic nie zostało (19:19). Kolejne akcje to popisy umiejętności Valentiny Diouf, której uderzenia pozwoliły ŁKS odskoczyć, a niedługo później wygrać seta.

Valentina Diouf wzięła ciężar gry na swoje barki już od pierwszych akcji kolejnej odsłony, a ŁKS ewidentnie złapała rytm i szybko odskoczyła na 7:2 i 10:4. W połowie partii świetną serią z pola zagrywki popisała się Julita Piasecka i ŁKS uciekł już z wynikiem wyraźnie (16:9). W samej końcówce trener Alessandro Chiappini zdecydował się na zmiany (weszła Kinga Drabek, Anastazja Hryshchuk i Paulina Zaborowska). Łodzianki atakowały, grały w bloku i w polu zagrywki tak, jak należało i nie dały już rywalkom szans.

Na początku trzeciego seta na siatce bardzo aktywna była Kamila Witkowska. Po atakach Aleksandry Gryki i Julity Piaseckiej ŁKS prowadził już 8:4. Prometej walczył cały czas, zaczął grać blokiem, a skutecznie kiwnęła też Bojana Milenković. Gra się wyrównała i choć cały czas wydawało się, że Łodzianki mają inicjatywę, to po autowym ataku Diouf Ukrainki wyszły na prowadzenie 12:11. ŁKS nie kończył ataków, za to rywalki kontry już tak. Kluczowa okazała się akcja w bloku Łódzkich Wiewiór, po której złapały wiatr w “żagle”, zaczęły bronić i kończyć akcję za akcją. Końcówka była zacięta, Prometej blokiem na Hryszczuk odzyskał prowadzenie, ale ekipa z Łodzi w odpowiednim momencie zagrała swoje i po ataku Valentiny Diouf wygrała w całym spotkaniu 3:0.

MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 21 punktów.