SSC Palmberg Schweriner – ŁKS Commerceon Łódź 3:1

Sezon 2018/2019 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2019-02-19

Schwerin (Niemcy)

Warto zapamiętać.
Był to piąty mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń.

Liga Mistrzyń 2018/2019 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 19. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Mecz rozpoczął się od remisu 3:3. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Polder i przy stanie 5:8 o przerwę na żądanie poprosił trener Michal Masek. Po niej do głosu doszły Łodzianki, które dobrze zagrały w obronie. Punkt po obronie zdobyła Krystyna Strasz i był remis 10:10. Rywalki popełniły błędy własne i przy stanie 13:11 grę przerwał Felix Koslowski. Na siatce czujnie zagrała Geerties i ekipa z Niemiec odrobiła straty i miała dwa punkty więcej od Łodzianek (17:15). Gra obu ekip falowała, podopieczne trenera Michala Maska postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich przeciwniczki i przejęły inicjatywę na boisku. Punkty w tym elemencie zdobyła Klaudia Alagierska. W ataku punktowała Agata Wawrzyńczyk i to Łódzka ekipa prowadziła 23:20. Łodzianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, seta atakiem zakończyła Agata Wawrzyńczyk.

W drugiej partii meczu na początku zespół gości zbudował sobie dwupunktową zaliczkę 4:2. Przy serii zagrywek Kimberly Drewniok Łodzianki popełniły błędy własne. Nie kończyły ataków, miały problemy z przyjęciem i przegrywały 4:7. Z biegiem czasu ŁKS powrócił do swojej dobrej gry prezentowanej w pierwszym secie. Ponownie dała o sobie znać Klaudia Alagierska, w ataku punkty zdobyła Agata Wawrzyńczyk i tym razem Łódzka drużyna prowadziła 13:11. Gra ŁKS w tym momencie zatrzymała się, serię punktów zdobyły siatkarki ze Schwerina (13:17). Zespół z Łodzi nie poddawał się, zbliżył się do swoich rywalek na jeden punkt (19:20). Wówczas błąd w ataku popełniła Bidias. Kolejny błąd ŁKS dał zespołowi ze SSC trzypunktową przewagę (22:19). Pomimo ambitnej postawy zespołowi gości nie udało się odrobić strat. Gospodynie wygrały tego seta i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie spotkania do stanu 6:6 obie drużyny grały punkt za punkt. Przy serii Polder i atakach Drewniok niemiecka drużyna odskoczyła Łodziankom na trzy punkty (9:6). Przewaga zespołu gospodyń wzrosła do czterech punktów po jeszcze jednym zbiciu Drewniok. Łódzkie siatkarki miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków i przegrywały 18:12. Błędy przytrafiły się również gospodyniom, ŁKS zbliżył się na trzy punkty do niemieckiej drużyny (21:18). Wówczas o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Felix Koslowski. Po tej trzydziestosekundowej przerwie ponownie dała o sobie znać Drewniok popisała się mocnymi zagrywkami, jej koleżanki skutecznie zagrały w bloku i wygrały tą partię w stosunku 25:18.

W czwartej odsłonie tego meczu już na samym początku zespół ze Schwerina prowadził 4:0. Set miał jednostronny przebieg. Rozpędzone rywalki kontrataki zamieniały w punkty i po tym jak punkt w ataku zdobyła Drewniok, o drugą przerwę poprosił trener Masek. ŁKS przegrywał wówczas 5:11. Posunięcie to na niewiele się zdało. Będące w natarciu gospodynie po błędzie Łodzianek prowadziły 15:6. Łódzkie siatkarki próbowała poderwać do walki Daria Szczyrba, popisała się asem serwisowym. W bloku punkt zdobyła Wawrzyńczyk i tablica wyników wskazała rezultat 17:11 dla SSC. Był to, jak się później okazało, chwilowy zryw zespołu z Łodzi. Nie do zatrzymania w ataku była Drewniok, punktowała Geerties i było 23:15 dla gospodyń. Zespół ze Schwerina ostatni punkt zdobył po bloku na Agacie Wawrzyńczyk.

MVP spotkania została wybrana Jennifer Janiska z dorobkiem 21 punktów.