Stipe Jurić nowym piłkarzem ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-06-23

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Stipe Jurić został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego.  Stipe jest prawonożnym, mierzącym 185 cm, 22-letnim napastnikiem, posiadającym dwa obywatelstwa (bośniackie i chorwackie). ŁKS związał się z nim trzyletnią umową, obowiązującą do końca czerwca 2024 roku.

Urodzony w 1998 roku snajper, siedem ostatnich lat spędził w NK Siroki Brijeg, czołowym klubie Bośni i Hercegowiny. Najpierw grał w drużynie młodzieżowej (w sezonie 2016/2017: 33 gole w 26 meczach Premijer Liga U-19), a następnie w pierwszym zespole. W 2018 roku piłkarz zadebiutował w bośniackiej Premijer Liga i ten pierwszy sezon w seniorskiej piłce zwieńczył czternastoma występami (w tym jedenastoma w lidze) oraz jedną bramką.

W trzech ostatnich sezonach młody napastnik stał się kluczową postacią NK Siroki Brijeg, o czym świadczy kolejnych 65 występów na ligowych boiskach, 17 zdobytych goli i 4 asysty (do tego 1 gol w siedmiu spotkaniach krajowego pucharu oraz udział w kwalifikacjach Ligi Europa UEFA). Co więcej, zawodnik występował w reprezentacji Bośni i Hercegowiny do lat 19 i 21, chociaż jak sam podkreśla, jego wielkim marzeniem jest gra dla reprezentacji Chorwacji.

– Moje atuty? Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i zawsze daję z siebie maksimum na boisku. Mój największy atut to dobry instynkt strzelecki. Liczę, że wkrótce udowodnię wszystkim kibicom w Łodzi i wszystkim ludziom w klubie, że warto we mnie wierzyć – powiedział Stipe Jurić. Stipe Jurić jest trzecim Bośniakiem, który będzie miał przyjemność gry w biało-czerwono-białych barwach. Przed laty w ŁKS grali Ensar Arifović oraz Tarik Cerić.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this