Swietelsky Bekescsaba – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Bekescsaba (Węgry)

Warto zapamiętać:
– był to drugi mecz fazy 1/16 Pucharu CEV,
– był to pierwszy rozegrany mecz Ivny Colombo po kontuzji palca.

Międzynarodowe rozgrywki organizowane cyklicznie przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów, przeznaczone dla żeńskich drużyn klubowych zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych, które nie zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzyń.

Łodzianki bardzo źle weszły w to spotkanie i po kilku minutach przegrywały już 1:7. ŁKS miał problemy z przyjęciem zagrywki, nie kończył ataków, a rywalkom wychodziło niemal wszystko. Po dwóch skutecznych atakach Marty Drpy było już 12:7 dla gospodyń. Wiewióry były wyraźnie zagubione i po chwili traciły już do rywalek 10 punktów. Obok Marty Drpy świetnie w ataku spisywała się Sara Klisura, a do tego Węgierski zespół bardzo dobrze grał w obronie. W ekipie ŁKS na boisku pojawiły się Pietra Jukoski i Ivna Colombo, ale nie zmieniło to obrazu gry. Swietelsky wygrał wysoko pierwszego seta 25:16 po ataku Sary Klisury.

Drugiego seta EŁKaeSianki rozpoczęły już dużo lepiej, jednak wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero gdy po kiwce Ivny Colombo, ŁKS zdobył dwa punkty przewagi (13:11). Trener Gabor Toth zdecydował się poprosić o przerwę. Po powrocie na boisku swoje ataki skończyły Klaudia Alagierska i Veronica Jones-Perry i szkoleniowiec gospodyń ponownie przywołał swój zespół do ławki. Gdy gospodynie zbliżyły się na dwa punkty (20:18), trener Michal Masek poprosił o przerwę. Jednak po niej miejscowe doprowadziły do remisu, a nawet wyszły na prowadzenie 22:21. W końcówce dobre zagrywki Joanny Pacak dały Łodziankom piłkę setową przy stanie 24:22. Kolejną akcję skończyła jeszcze Drpa, ale w następnej nie do obrony zaatakowała Ivna Colombo i ŁKS wyrównał stan spotkania.

W trzecim secie Łódzkie Wiewióry wykorzystując błędy rywalek prowadziły już 5:2. Niestety, przestój w grze spowodował, że szybko straciły prowadzenie. Po asie serwisowym Anastazji Kornienko Swietelsky prowadził 8:7, potem jednak trzy punkty z rzędu zdobył ŁKS. Łódzki zespół powoli odzyskiwał przewagę na boisku. Dobrze w ataku spisywała się Weronika Sobiczewska, a nie do zatrzymania na środku siatki była Klaudia Alagierska. Po ataku Emy Strunjak w aut było już 17:13 dla ŁKS, ale po przegranych dwóch kolejnych piłkach trener Michal Masek poprosił o przerwę. Świetnie radziła sobie w ataku i bloku Joanna Pacak, a seta wynikiem 25:18 zakończył atak Weroniki Sobiczewskiej. ŁKS prowadził 2:1 i był już pewny awansu do 1/8 finału Pucharu CEV.

Czwartą partię ŁKS rozpoczął bardzo dobrze, dzięki skutecznym atakom Julity Piaseckiej i Ivny Colombo prowadził 5:1. Wprawdzie gospodynie natychmiast odrobiły tę stratę, jednak Łodzianki znów odskoczył na kilka punktów. EŁKaeSianki chociaż grały nierówno, cały czas miały przewagę. Po akcji skończonej przez Julitę Piasecką prowadziły 18:13. Węgierski zespół zerwał się do ataku, odrobił trzy punkty straty (16:18), a w końcówce przegrywał już tylko 19:20. Błędy po stronie ŁKS doprowadziły do remisu, ale ataki Julity Piaseckiej i Weroniki Sobiczewskiej pozwoliły Wiewiórom wygrać seta na przewagi 27:25.