Łódź 2021

Piłka nożna

2021-06-21

Klub z alei Unii nie zdecydował się skorzystać z opcji wykupu, która była zapisana w umowie wypożyczenia. Tym samym skrzydłowy wraca do Legii Warszawa.

Tomasz Nawotka, po sezonie spędzonym w Zagłębiu Sosnowiec, trafił do ŁKS w połowie sierpnia 2020 roku. Przed łódzką publicznością zadebiutował wchodząc na ostatni kwadrans wrześniowego meczu przeciwko Stomilowi Olsztyn, który ełkaesiacy wygrali 3:0. W kolejnych spotkaniach również pojawiał się na murawie jako zmiennik, a w wyjściowej jedenastce po raz pierwszy oglądaliśmy go w zwycięskim 2:1 boju z Resovią.

Pierwszą bramkę z przeplatanką na piersi wychowanek Sokoła Ostróda strzelił w połowie listopada, w Jastrzębiu Zdroju, przyczyniając się do triumfu 3:0 nad tamtejszym GKS. Na kolejne trafienie Nawotce przyszło czekać aż do kwietniowego wyjazdu do Kielc, gdzie najpierw otworzył wynik spotkania, a kilka chwil później wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Antonio Dominguez (ŁKS wygrał ostatecznie 2:1).

Uczestnik Młodzieżowej Ligi Mistrzów (z Legią Warszawa) zakończył swój pobyt w Łódzkim Klubie Sportowym z 29 meczami na koncie (13-krotnie jako piłkarz podstawowej jedenastki i 16-krotnie jako zmiennik) oraz dwoma golami i asystą.