(25:27, 30:32, 22:25)

Sezon 2023/2024 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-12-08

Opole

Był to dziesiąty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2023/2024 rozgrywek Tauron Liga – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać:
– w meczu udziału nie wzięły kontuzjowane: Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– w drużynie z Opola na boisku wystąpiła była zawodniczka ŁKS, Katarzyna Zaroślińska-Król.

W mecz świetnie weszły Opolanki, które przy serwisie Katarbzyny Połeć odskoczyły na 4:0. Wiewióry powoli łapały swój rytm gry, a ataki Valentiny Diouf i Julity Piaseckiej pozwoliły im wrócić do gry (9:9). Asa serwisowego dołożyła Diouf, a po dwóch blokach Kamili Witkowskiej to Łodzianki zyskały przewagę (16:12). Uni wróciło do gry przy serwisie Marty Orzyłowskiej. Przeciwniczki wykorzystały błędy EŁKaeSianek. Po kontrze Any Kariny Olayi Opole zbliżyło się nawet do sukcesu w premierowej odsłonie (21:18). Jednak ŁKS przy serwisie Pauliny Zaborowskiej odrobił straty, a o losach seta musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej blok przechylił szalę zwycięstwa na stronę ŁKS (27:25).

W pierwszej fazie drugiego seta oba zespoły grały punkt za punkt. Wprawdzie po akcji Katarzyny Zaroślińskiej-Król gospodynie zbudowały sobie niewielką nadwyżkę (8:6), ale blok spowodował, że Łodzianki szybko wróciły do gry. Po asie serwisowym Julii Bińczyckiej Uni próbowało przejąć inicjatywę, lecz w polu serwisowym odpowiedziała Julita Piasecka, a po błędzie w ataku Olayi to Wiewióry były w coraz korzystniejszej sytuacji (17:14). To nie był koniec emocji, bo ich błędy pozwoliły Uni wrócić do gry. Ponownie o losach seta musiała zadecydować gra na przewagi. W niej gospodynie naciskały Łodzianki, miały nawet kilka piłek setowych, ale ostatecznie kontra Amandy Campos oraz pomyłka w ataku Olayi spowodowały, że druga część meczu także padła łupem Łódzkich Wiewiór (32:30).

W trzeciej partii EŁKaeSianki poszły za ciosem. Przy zagrywce Julity Piaseckiej zbudowały sobie solidną zaliczkę (5:2). Uni do walki poderwała Olaya, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Opolanki punktowały blokiem, ale na siatce odpowiadała im Anastazja Hryszczuk. Gospodynie ratowały się zagrywką Bińczyckiej, dzięki której odrobiły straty. Próbowały nawet przejąć inicjatywę, ale w kluczowych momentach popełniały błędy w ataku, a blok Piaseckiej dał Łodziankom przewagę (23:21). W końcówce jej nie roztrwoniły, a kolejny blok przypieczętował ich zwycięstwo (25:22).

MVP spotkania została wybrana Kamila Witkowska z dorobkiem 10 punktów.