Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-11-13

Opole

Warto zapamiętać.
W drużynie gości, grała Regiane Bidias, występująca w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 w barwach ŁKS Łódź.

Był to mecz ósmej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz lepiej zaczęły gospodynie, wychodząc na prowadzenie 6:1, wtedy o czas poprosił Michal Masek i łodzianki odrobiły straty.
Do stanu 25:25 obie drużyny zdobywały seriami punkty, jednak błąd zagrywki Veroniki Jones Perry i skuteczny atak Anny Bączyńskiej spowodowały to, że gospodynie wyszły na prowadzenie w meczu 1:0.

W drugiej partii łodzianki szybko wyszły na prowadzenie 9:3, 18:9.
W tym secie, łodzianki wykonywały mocne i trudne w przyjęciu zagrywki, dzięki czemu utrzymały swoje prowadzenie do końca wygrywając 25:12 i wyrównując w meczu 1:1.

Ten set był bardzo wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt do stanu 25:25.
Udany atak Veroniki Jones Perry, a następnie atak Weroniki Sobiczewskiej dały ŁKS dwupunktowe prowadzenie doprowadzając do zwycięstwa w secie 27:25.

Do stanu 19:19 set był wyrównany, obie drużyny seriami zdobywając punkty wychodziły na prowadzenie.
Gdy na zagrywkę weszła Weronika Sobiczewska, Łódzkie Wiewióry wyszły na prowadzenie 23;19, które utrzymały do końca.
Ostatni punkt w meczu skutecznym atakiem zdobyła Weronika Sobiczewska.

MVP spotkania, została wybrana Kamila Witkowska, która zdobyła 17 punktów.