V Bieg Leśny Teodory

Teodory 2021

Rodzaj zawodów.
zawody / turniej

Sekcja.
Łódź Kocha Sport

Data wydarzenia.
2021-07-04

Miejsce wydarzenia.
Teodory

Opis.
Śmiało możemy powiedzieć, iż na dobre wróciliśmy do sportowej rywalizacji i jest to powrót w bardzo dobrym stylu. Od czerwca nasi zawodnicy aż ośmiokrotnie meldowali się na każdym stopniu podium (5x 1. miejsce, 2x 2. miejsce, 1x 3. miejsce), do tego dochodzi podium w klasyfikacji drużynowej (3. miejsce), dwie nowe życiówki na dystansie 5 km oraz czterokrotnie poprawione parkrunowe życiówki.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i już ostrzyliśmy sobie zęby na kolejne starty, a nasz wybór padł na Bieg Leśny – Teodory, gdzie zawsze chętnie wracamy. W tym roku organizatorzy przygotowali bardziej wymagającą trasę, dokładając mocno piaszczysty odcinek z sporym podbiegiem. Nie zabrakło też tradycyjnie wystających korzeni, na które należało zwrócić szczególną uwagę podczas zbiegów. Wydawać by się mogło, iż po serii upalnych startów w poprzednich latach, tym razem pogoda będzie bardziej łaskawa dla biegaczy, jednak nic bardziej mylnego. Deszcz przed biegiem sprawił, że powietrze zrobiło się ciężkie, uprzykrzając życie startującym. Jak wspomniała Aneta, jako jedyna startująca w biegu na 5 km, tak bardzo lubię Teodory, że nawet pogoda dająca nieco w kość mi nie przeszkadza. Jak wspomniała nasza sprinterka, nie byłabym sobą gdybym nie wystartowała za mocno, ale drugie miejsce open kobiet jest moje. Warto dodać, że do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie 10 sekund!

W biegu głównym na 10 km mogliśmy dopingować stałych bywalców Teodorów – Anię, Wojtka, Adama oraz Jarka, do których dołączył debiutujący Rafał. KaszubRun postanowił osobiście sprawdzić tę straszną trasę, o której tyle słyszał od kolegów i przyznał, że do łatwych nie należała. Niemniej jednak był to bardzo udany debiut, zwieńczony drugim miejscem w kategorii.

Kolejne podium w kategorii dopisał Wojtek, który spokojnie wystartował, by z upływem trasy podkręcać tempo. Niestety na ostatnich 500 m rywal Wojtka zrobił różnice 100-120 m, a po sobotnim mocnym parkrunie z nową życiówką, zabrakło już mocy w nogach na dogonienie. Bardzo dobry występ zanotowała również nasza „kozica” Ania, której udało się poprawić się rezultat z 2019 roku, “awansując” z 3. miejsca open kobiet na 2!

Reasumując w Teodorach zdobyliśmy dwa 2. miejsca open kobiet oraz dwa 2. miejsca w kategoriach Panów (M30 i M50) ale na tym nie koniec. Prawdziwą wisienką na torcie było 1. miejsce w klasyfikacji drużyn z przewagą ponad 6. minut nad drugą drużyną!

Miejsca oraz rezultaty naszych zawodników.

10 km:
5. Rafał – 00:41:38 / M30-2
23. Wojtek – 00:46:01 / M50-2
28. Adam – 00:46:58
42. Jarek – 00:49:14
44. Ania – 00:49:25 / K-2
143. Bartosz – 00:58:10

5 km:
17. Aneta – 00:20:39 / K-2


Źródło informacji.
https://www.facebook.com/LodzKochaSport/

Autor wpisu.
Adam Filipiak

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this