Volley Wrocław – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 12:15)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2018-11-10

Wrocław

Był to drugi mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać.
W meczu udziału nie wzięły kontuzjowane:
– Ewa Kwiatkowska,
– Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Pierwszy set spotkanie rozpoczął się dość nerwowo. Wprawdzie w pierwszej akcji skutecznie zaatakowała Monika Bociek, jednak później oba zespoły popełniały błędy. Blok na Klaudii Gajewskiej dał gospodyniom dwa punkty przewagi. Następnie Bociek skutecznie kiwnęła i mieliśmy remis po 6. Łodzianki miały problemy w przyjęciu, co skutecznie wykorzystywały rywalki. Po asie serwisowym Murek prowadziły 12:9 i o czas poprosił trener Michal Masek. Po przerwie wrocławianki utrzymywały kilkupunktową przewagę. ŁKS nie potrafił przełamać swojej niemocy. Przy stanie 20:15 dla Volley Wrocław na boisku pojawiła się Marta Wójcik, zmieniając na rozegraniu Valerie Nichol. Mimo dwóch skutecznych akcji Aleksandry Wójcik przeciwniczki kontrolowały przebieg rywalizacji. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Aleksandra Rasińska i Volley Wrocław triumfował 25:17.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch akcji w wykonaniu Moniki Bociek, z których tylko jedna zakończyła się punktem dla ŁKS. Ponownie pierwsze akcje były nerwowe i z błędami po obu stronach siatki. W dwóch kolejnych akcjach w roli głównej wystąpił blok ŁKS i Łodzianki wyszły na prowadzenie 6:4 Krótka przerwa pomogła gospodyniom, bowiem po dwóch skutecznych akcjach Rasińskiej wyszły na prowadzenie 12:11. O czas tym razem poprosił Michal Masek. Wiewióry wyrównały wynik, a nawet wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Wystarczyło jednak kilka chwil, aby rywalki odrobiły straty. Dwa błędy w przyjęciu Regiane Bidias spowodowały, że Volley Wrocław prowadził 18:16. Po nieudanej kiwce Murek trener Solarewicz poprosił o czas, mimo iż jego zespół prowadził dwoma punktami. Nie dał jednak tym samym rozwinąć skrzydeł Łodziankom. Przy stanie 23:20 wrocławianki zablokowały Bidias, a w kolejnej akcji Murek posłała asa serwisowego. Volley Wrocław zwyciężył w drugim secie 25:20.

Podrażnione porażką EŁKaeSianki rozpoczęły trzeciego seta od mocnego uderzenia. Po bloku Bociek na Wers i asie serwisowym Bidias prowadziły 4:0, a o czas poprosił trener rywalek. Początek tego seta wyglądał w wykonaniu Wiewiór dużo lepiej. Po ataku Moniki Bociek ich przewaga powiększyła się do stanu 7:2. Łodzianki zdecydowanie złapały wiatr w żagle. Dobrze w bloku spisywała się Klaudia Alagierska. Przy stanie 11:4 dla ŁKS o czas poprosił trener Volley Wrocław. Po ataku Klaudii Gajewskiej i Klaudii Alagierskiej Łódzkie Wiewióry prowadziły 17:10, a w kolejnej akcji skuteczną zagrywkę dołożyła Monika Bociek. Błąd Felak w ataku zakończył trzecią partię wygraną Łódzkich Wiewiór 25:13.

Początek czwartego seta przyniósł grę punkt za punkt. Po autowym serwisie Rasińskiej mieliśmy remis 3:3. Potem trzy punkty z rzędu zdobyły Łodzianki, jednak nie umiały zachować tej przewagi. Po dwóch błędach Bidias Volley Wrocław wyszedł na prowadzenie 8:6. Plas Aleksandry Wójcik ucieszył zespół ŁKS, dając mu prowadzenie 16:14, a w kolejnej akcji przyjmująca Łodzianek wykonała asa serwisowego. Ponownie na środku dominowała Klaudia Alagierska, która zbiła piłkę przechodzącą. Przy stanie 21:16 dla ŁKS na boisko wróciła Marta Wójcik w miejsce Valerie Nichol. Po bloku na Bidias trener Masek wziął czas, a po nim skutecznie zaatakowała Bociek. Ostatni punkt w tym secie padł po autowym ataku Murek. Z wygranej 25:18 cieszyły się Łodzianki.

5. set.
Tie-break skuteczniej rozpoczęły Łódzkie Wiewióry. Po bloku Klaudii Gajewskiej na Magdalenie Soter prowadziły 3:1. Środkowa ŁKS chwilę później zablokowała Roksanę Wers i EŁKaeSianki miały przewagę 5:2. Po ataku Regiane Bidias Łodzianki prowadziły już 7:2 i o czas poprosił trener Solarewicz. Gospodynie ruszyły do walki i w efekcie po asie serwisowym Soter zmniejszyły straty do trzech punktów (5:8). Czujna była jednak Marta Wójcik. Po jej kiwce ŁKS prowadził 10:6. Blok na Roksanie Wers dał EŁKaeSiankom przewagę 13:9, jednak gospodynie nie poddały się i zmniejszyły straty do dwóch punktów. O czas poprosił trener Masek. Piłkę meczową dała Łodziankom zagrywka w siatkę Rasińskiej. Ostatni punkt zdobyła Aleksandra Wójcik, a ŁKS triumfował 15:12.

MVP spotkania została wybrana Marta Wójcik, która przez cały mecz bardzo dobrze kreowała grę i zdobyła 1 punkt.