#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(20:25, 22:25, 22:25)

Sezon 2023/2024 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-11-27

Wrocław

Był to ósmy mecz fazy zasadniczej w sezonie 2023/2024 rozgrywek Tauron Liga – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać:
– w meczu udziału nie wzięły kontuzjowane: Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– w drużynie z Wrocławia na boisku wystąpiła była zawodniczka ŁKS, Lucie Muhlsteinova, a w sztabie byli trenerzy ŁKS: Michal Masek i Bartłomiej Bartodziejski.

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej gry punkt za punkt. Podczas niej drużyny zmieniały się jedynie na prowadzeniu. Trzeba było czekać aż do połowy seta, aby nastąpiło przełamanie. Doprowadził do niego błąd Anny Bączyńskiej w ataku (13:15). Tym samym Łodzianki wyczuły swoją szansę i umocniły się na prowadzeniu w okolicach decydującej fazy seta. W kontrataku dobrze spisała się Julita Piasecka (20:17). Nie był to jednak koniec emocji, gdyż asa w ważnym momencie zanotowała Aleksandra Gromadowska. Tym samym musiała więc odpowiedzieć Aleksandra Gryka, aby znów to ŁKS był w dogodnej sytuacji, żeby sięgnąć po wygraną (22:19). Nie pozwolił jej sobie odebrać i triumfował po udanym bloku Piaseckiej (25:20).

W drugiej partii Wiewióry szybciej wyszły na wyższe prowadzenie. Po ataku Julity Piaseckiej było już 4:2 dla ŁKS. Jednak nie na długo, gdyż dobrze popracowała Gabriela Ponikowska. W dodatku Łodziankom przydarzyły się błędy własne, po których ich strata wynosiła trzy oczka (7:10). Przez długi czas to więc #VolleyWrocław był na prowadzeniu, choć dystans stopniał do zaledwie jednego punktu, gdy asem popisała się Paulina Zaborowska. Zatem po nieudanym zagraniu Kingi Stronias wynik w końcówce wskazał na remis (20:20). Za to ataki Gryki i Valentiny Diouf sprawiły, że po raz kolejny to ŁKS znalazł się bliżej zwycięstwa. Ponownie wykorzystał szansę i triumfował po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Diouf (25:22).

Walka powróciła na początku kolejnego seta. Potrzeba było bloku Roberty Ratzke, aby Łódzka ekipa objęła dwupunktowe prowadzenie (8:6). As Anny Lewandowskiej sprawił, że znów emocje wzrosły, a wynik wskazał na remis. Nie wybiło to z rytmu EŁKaeSianek, wśród których dobrze w polu serwisowym popracowała Kamila Witkowska (15:13). Szczególnie, że dodatkowo czujnością na siatce wykazywała się Gryka. Emocje wzrosły jednak ponownie, gdy tym samym odpowiedziała Gromadowska, a w ataku popracowała Julia Szczurowska (19:19). Zaczęła się więc walka niemalże do samego końca. W ważnym momencie doszło jednak do dłuższej wymiany, którą zakończył blok Gryki na piłkę meczową dla ŁKS. Po nim Wrocławianki się już nie podniosły i musiały pogodzić się z porażką po nieudanym ataku Bączyńskiej (22:25)

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gryka z dorobkiem 17 punktów.

– Aleksandra Gryka,
– Kamila Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Amanda Campos,
– Julita Piasecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Paulina Zaborowska, Anastasiia Hryshchuk Kinga, Drabek i Aleksandra Dudek.

Trener: Alessandro Chiappini,
Trener II: Adrian Chyliński,
Trener II: Maciej Juszt,
Fizjoterapeuta : Marcin Kębłowski
Trener Przygotowania Motorycznego: Michele Patoia.

ŁKS Commercecon Łódź – Aleksandra Gryka po meczu ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław