#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-11-28

Wrocław

Warto zapamiętać.
W drużynie z Wrocławia wystąpiły cztery byłe zawodniczki ŁKS: Magdalena Saad, Regiane Bidias, Joanna Pacak i Lucie Muhlsteinova, oraz dwóch trenerów ŁKS: Michal Masek i Bartłomiej Bartodziejski.

Był to mecz piątej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 70 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, wychodząc na prowadzenie 5:1.
Powoli jednak, eŁKaeSianki odrabiały straty i na 9:9 wyrównała atakiem Julita Piasecka, a po ataku Gryki, ŁKS prowadził 11:10.
Mocny atak Regiane Bidias, dał prowadzenie 19:17 ekipie z Wrocławia, a po akcji zakończonej przez Melissę Evans, przewaga wrocławianek urosła do trzech punktów (21:18), kiedy to o czas poprosił trener Alessandro Chiappini.
Gdy piłkę przechodzącą skończyła Aleksandra Gryka, straty Łódzkich Wiewiór zmalały do jednego punktu, po ataku Lany Scuki, łodzianki doprowadziły do remisu 24:24.
W kolejnej akcji, Dominika Witowska, zaatakowała w aut, a seta zakończył blok duetu Valentina Diouf/Kamila Witkowska (26:24).

Drugi set, rozpoczął się od lepszej gry wrocławianek, które po asie Melissy Evans wyszły na prowadzenie 6:3.
Przy zagrywce Valentiny Diouf, eŁKaeSianki zdołały doprowadzić do wyrównania (10:10), a po udanej akcji ze środka w wykonaniu Kamili Witkowskiej, przewaga łodzianek wzrosła do czterech oczek (17:13).
Do końca drugiej partii, siatkarki ŁKS utrzymywały wysokie prowadzenie, a ostatni punkt, zdobyła Aleksandra Gryka, która zgasiła piłkę przechodzącą (25:18).

Trzeciego seta, lepiej rozpoczęły Wiewióry wychodząc na prowadzenie 4:1, wtedy o czas poprosił Michal Masek – czas okazał się skuteczny, bo wrocławianki doprowadziły do remisu 5:5.
Udana gra w ataku Julity Piaseckiej i Kamili Witkowskiej, pozwoliła ŁKS wyjść na prowadzenie 15:11.
Na 18:14, punkt z zagrywki zdobyła Julita Piasecka.
Blok duetu, Gryka/Scuka dał łodziankom prowadzenie 21:14.
Julita Piasecka, nadal doskonale spisywała się na zagrywce i pierwszą piłkę meczową Wiewióry zyskały po ataku Kamili Witkowskiej (24:17), a seta zamknęła Lana Scuka (25:19).

MVP spotkania, została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 20 punktów.

– Aleksandra Gryka,
– Valentina Diouf,
– Julita Piasecka,
– Kamila Witkowska,
– Lana Scuka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero)
oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer i Zuzanna Górecka.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Julita Piasecka i Alessandro Chiappini po meczu z #VolleyWrocław