na XXVIII OOM w boksie olimpijskim

Łomża 2022

2022-05-05

Łomża

W dniach 29.04-05.05 w Łomży rywalizowano w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży o tytuły mistrzowskie w boksie.

Znakomicie zaprezentowała się Amelia Kostrzewa, która przyjechała na Podlasie bronić tytułu wywalczonego w ubiegłym roku w Spale. Nasz “PITBULL” sięgnął po złoto z pięknym stylu, nie pozostawiając cienia wątpliwości, kto króluje w wadze do 80 kg. W drodze na najwyższy stopień podium Ełkaesianka wręcz rozjechała swoje rywalki. W półfinale okazała się lepsza od Gabrieli Rutkowskiej z LKS Niedźwiedź Kętrzyn (walka zakończyła się po upływie 15 sekund w I rundzie przez poddanie przez sekundanta), zaś finał z Martą Faryno (KS Boxing Team Chojnice) zakończył się po drugim liczeniu przez RSC w II starciu.

Poza Amelką, pięcioro kadetów – jeden zawodnik i cztery zawodniczki – obroniło tytuły Mistrzów Polski. Ponownie na najwyższym stopniu podium stanęli Maciej Marchel (60 kg), Martyna Koczkodaj (50 kg), Kinga Krówka (60 kg), Oliwia Araszewska (66 kg) i Sandra Van Der Zanden (+80kg).

Świetna postawa naszej zawodniczki nie umknęła uwadze trenerów Kadry Narodowej. Amelka otrzymała powołanie na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 12-23.05 w COS w Wałczu. Jest to jeden z etapów przygotowań reprezentacji do Mistrzostw Europy Kadetów, które odbędą się na przełomie września i października we włoskim Montesilvano. Mocno wierzymy w to, że nasza pięściarka dostąpi zaszczytu reprezentowania biało-czerwonych barw w tej prestiżowej imprezie.

Start pozostałych zawodników ŁKS.
Fabian Bartczak (-66 kg) pokonał w walce eliminacyjnej na punkty Kamila Kałmuka (KKB RUSHH Kielce) i awansował do ćwierćfinału imprezy, gdzie czekał na niego jeden z kandydatów do złota. Mimo dobrej postawy walkę z uczestnikiem ubiegłorocznych ME Młodzików – Jakubem Popem (Gwardia Szczytno) przegrał na punkty. Ostatecznie uplasował się na miejscach 5-8.

O jeszcze większym pechu może mówić drugi z naszych kadetów – Kacper Jarocki (-70 kg). W swoim pierwszym pojedynku zwyciężył przez RSC w drugiej rundzie Kacpra Piastę (Champion Włocławek). W walce o medal starł się z reprezentującym Sporty Walki Gostyń – Szymonem Dudkowiakiem. Po 3 rundach stosunkiem głosów 2:3 został uznany za pokonanego. Nie tylko naszym zdaniem, ale także wielu obserwatorów, ten werdykt był mocno krzywdzący. W wyniku tej niezrozumiałej decyzji Kacper zakończył zmagania w mistrzostwach bez medalu.