Drużyna WF ŁKS, czyli Walking Futbol ŁKS Łódź powstała we wrześniu 2022 roku. Założycielem sekcji jest Paweł Lewandowski, a radę drużyny stanowią:
– Paweł Lewandowski,
– Mirosław Bąk,
– Tomasz Wojtczyk, który jest też kapitanem drużyny.
Od 2023 r. drużyna występuje w turniejach towarzyskich, a grającym trenerem jest legenda ŁKS, Marek Dziuba.
W 2024 roku powstaje kobieca drużyna ŁKS Walking Futbol.

 

2022

15 września – założyciel sekcji – Paweł Lewandowski, po spotkaniu z władzami sekcji piłkarskiej, uzyskuje zgodę na powstanie autonomicznej sekcji walking futbolu. Od tej pory drużyna może trenować na obiektach klubowych, a także oficjalnie uczestniczyć w turniejach i meczach pod nazwą Walking Futbol ŁKS.

1 października – opracowanie regulaminu drużyny i deklaracji członka klubu. Na pierwszym zebraniu sekcji zawodnicy podpisują dokumenty. Zostaje wybrana Rada Drużyny (Paweł Lewandowski, Mirosław Bąk, Tomasz Wojtczyk) i Skarbnik (Piotr Skrzydlewski).

2023

13 stycznia – pierwsza sesja fotograficzna Walking Futbol ŁKS na stadionie przy al. Unii 2. Niesamowite przeżycie dla wszystkich zawodników. Niektórzy z nich całe życie marzyli o tym, by reprezentować barwy Łódzkiego Klubu Sportowego.

15 kwietnia – piłkarze Walking Futbol ŁKS rozegrywają pierwszy, historyczny, a do tego zwycięski mecz międzypaństwowy. Ełkaesiacy korzystają z zaproszenia BSC Walking Football Berlin. Mecz kończy się zwycięstwem WF ŁKS 6:1. Strzelanie goli rozpoczyna Wiesław Golmont, który w trakcie meczu karci rywali dwukrotnie. Dwa razy do siatki trafia też Piotr Skrzydlewski. Po jednym golu dokładają Tomasz Wojtczyk i Jarosław Kuciński. Oprócz strzelców bramek grają także:
– Marek Miszczak,
– Jacek Mucha,
– Jarosław Paradowski,
– Grzegorz Brawiński.

9 czerwca – ełkaesiacy występują w roli debiutantów na międzynarodowym turnieju Almelo City Cup w Holandii. Spisują się wyśmienicie. Przegrywają dopiero w finale z Arminią Bielefeld (0:2), a wcześniej notują cztery zwycięstwa i trzy remisy. Drużynę prowadzi Marek Dziuba. W składzie biało-czerwono-białych występuje między innymi Tomasz Cebula, dla którego jest to powrót do zespołu po 24 latach.


18 czerwca
– w trakcie wielosekcyjnego pikniku ŁKS z okazji 600-lecia Łodzi, zespół rozgrywa pokazowy mecz przeciwko drużynie złożonej m.in. z piłkarzy pierwszej drużyny ŁKS.

24-25 czerwca – drużyna bierze udział w turnieju SENIOR ALEX CUP. Zawody odbywają się w Aleksandrowie Łódzkim, w ramach Epicentrum Festiwal 2023. Ełkaesiacy kończą rywalizację tuż za podium, czyli na czwartym miejscu.

1 lipca – Walking Futbol ŁKS wygrywa pierwszy turniej międzynarodowy. Łodzianie pokonują siedem drużyn ze wschodnich Niemiec i zdobywają w Berlinie puchar Edeka Cup 2023.

3 września – w miejscowości Charzykowy, ŁKS zajmuje 2. miejsce na turnieju Senior Tur Cup. W finale łodzianie przegrywają z drużyną England WFC.

23 września – w Berlinie, ŁKS wygrywa turniej w formule MIX, organizowany przez TSV Mariendorf.

2024

Marzec – powstaje kobieca drużyna ŁKS Walking Futbol.

4 maja – ŁKS bierze udział w turnieju w Bielefeld i zajmuje miejsce 5-8.
6 czerwca – w miejscowości Almelo, podobnie jak przed rokiem odbywa się turniej z udziałem ŁKS. I podobnie jak przed rokiem, ŁKS zajmuje w nim 2. miejsce.

Autor.
dziki-1969

Źródło informacji.
Relacja uczestnika

Zostań Patronem sekcji WALKING FUTBOL

Czy chcesz wspomóc ten projekt?

Jeśli tak, napisz do nas na kontakt@encyklopedialks.pl

Zostań Fundatorem Serwisu

Chcesz zostać fundatorem serwisu?

Chcesz wspomóc projekt?

napisz do nas na: fundator@encyklopedialks.pl

PATRON SEKCJI

1 komentarz do “WALKING FUTBOL”

Dodaj komentarz

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this